Procesu digalizācija uzņēmumā

2024.gadā uzņēmums, saņemot finansiālo atbalstu no Atveseļošanās fonda, īstenoja digitalizācijas projektu. Tā laikā tika uzaboti uzņēmuma datu pārvaldības procesi. Tika izveidots datu tīkls atbilstoši uzņēmuma ražošanai. Izveidotais datu tīkls nodrošina datu drošību, uzglabāšanu un komunikācijas infrastruktūru, kas veicina uzņēmuma attīstību un jādomā, ka uzlabos klientu apkalpošanas efektivitāti un produktivitāti.

Īstenojot ražošanas  procesu digitalizāciju, šobrīd uzņēmumā tiek nodrošināta droša digitālo datu uzglabāšana un tiek veidotas datu rezerves kopijas. Ražošanas procesam nepieciešamā informācija tiek nodota digitāli. Operatori darba uzdevumu, rasējumu u.c. nepieciešamo informāciju saņem digitālā formātā.  Ķēdē ir  samazināts iesaistīto cilvēkresursu skaits.

Ražošanas procesam nepieciešamā informācija un nepieciešamās piezīmes tiek uzglabātas digitāli, tādējādi samazinot iesaistīto personu skaitu un   kļūdu iespējamību.

Īstenojot projektu, ir  izveidota platforma, lai operatori un darba pārraugi varētu efektīvi aizvietot viens otru prombūtnē. Šobrīd ražošanai nepieciešamā informācija ir  pieejama digitāli katram darbiniekam atbilstoši viņa veicamajiem uzdevumiem, kompetencēm un atbildībām.  

Pēc projekta ieviešanas, ražošanas procesā būtiski samazinājās izlietotā papīra daudzums, samazinot administratīvās izmaksas un kļūstot vairāk dabai draudzīgam uzņēmuma. Tāpat, digitalizējot ražošananas procesus, efektīvāk tiek izlietoti iesaistīto personu laika resursi, palielinājās produktu un izejmateriālu izsekojamība.

Būtiskākais par paveikto:

*Uzstādīts datu serveris, kas uzglabā uzņēmuma datus digitālā formātā un veic datu rezerves kopijas;

*Tehniskie tīkla ieviešanas darbi. Izveidots datu tīkls un infrastruktūra, lai iekārtu operatori un citas ražošanas procesā iesaistītās personas atbilstoši savai kompetencei, veicamajiem uzdevumiem un atbildībai piekļūst datu digitālajai versijai, kā arī veic ražošanas datu apstrādi un ievadīšanu pēc nepieciešamības;

*Izveidota sistēma, lai ražošanas operatori darba uzdevumus un ar to saistīto informāciju precīzi saņemtu pa tiešo digitāli uz ražošanas  iekārtai piesaistītās datora iekārtas. Caur specializētu datora programmatūru darba uzdevumi tiek nodoti operatoriem pa tiešo, nedrukājot darba lapas un rasējumus. Tāpat operatori sniedz atgriezenisko saiti par padarīto uzdevumu, ievadot informāciju pa tiešo programmā tā, lai tā ir saprotama un pieejama ikvienam lietotājam. Darba uzdevumiem tiek pievienots rasējums, kas arī ir pieejams ikvienam tīkla lietotājam, tādējādi nav lieki jātērē laiks, lai informāciju saņemtu;

*Veiktas darbības datu digitalizēšanai – izstrādājumu ražošanai nepieciešamo rasējumu sagatavošana digitālā formātā, pievienošana tīklā u.c.  Digitalizēti ražošanas dati, kas iepriekš tika lietoti papīra formātā;

*Veikta darbinieku apmācība datu drošības aizsardzības un uzglabāšanas paaugstināšanai;

*Veikta papildu elektrības un interneta pieslēguma izveidošana, citi tehniskie uzdevumi.

Pēc investīcijām digitālajā transformācijā ir samazināts manuālais darbs, izveidota vienota standartizēta dokumentu aprite, samazināti izdevumi toneru un papīru iegādē, samazināts laiks pasūtījumu sagatavošanai. Savukārt, ieviešot drošu datu tīklu, ražotnē samazinās kļūdu skaits un administratīvais slogs, iesaistīto cilvēkresursu skaits, palielinās darba efektivitāte un darba ražība. Tāpat samazinās izlietotā papīra daudzums, samazinot izmaksas un vairāk saudzējot vidi.

Scroll to Top